Szukaj

Tydzień Profilaktyki w SP4

Za nami kilka dni wypełnionych atrakcjami, a wszystko to za sprawą Tygodnia Profilaktyki.


Były prelekcje nt. profilaktyki uzależnień od alkoholu, które wzbudziły niemałe emocje i skłoniły do refleksji, a to za sprawą możliwości skorzystania z alkogogli.


„Niepełnosprawni są wśród nas” - było hasłem przewodnim spotkania uczniów z panem Mateuszem Pawłowskim, który odwiedził nas wraz z psem przewodnikiem osób niewidomych - labradorką Bezą. Wspaniałe spotkanie, pełne wzruszeń, ale też wnoszące wiele optymizmu... Pan Mateusz opowiadał jak sobie radzi w życiu codziennym, chętnie odpowiadał na pytania, demonstrował działanie maszyny do pisania alfabetem Braille'a i zapisywał na niej imiona uczniów. Wyjaśniał także, w czym mu pomaga Beza.

Panie Mateuszu dziękujemy i zapraszamy ponownie!


Uczniowie siedzą w ławkach, przed nimi stoi pani - doradca zawodowy.

Uczniowie klas VII spotkali się z doradcą zawodowym z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Żorach – panią Wioletą Fryś-Osmałek.

Na szkolnym korytarzu siedzi grupa uczniów, przed nimi stoi dwóch policjantów w mundurach

Były spotkania z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Żorach, poświęcone bezpieczeństwu

w Internecie. Mundurowi rozmawiali z uczniami na temat pozornej anonimowości, korzystania z telefonów komórkowych, a także aplikacji popularnych w obecnych czasach - Facebook, Instagram, Tik-Tok. Nie zabrakło również tematów dotyczących używek i ich wpływu na organizm młodego człowieka.
W konkursie o tytuł MasterChefa wzięło udział aż 20 kucharskich duetów. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a wszystkie przygotowane potrawy – pomysłowe, smaczne i pięknie podane.

Jury konkursowe postanowiło nagrodzić następujące pary:

kategoria klas I-IV - m-ce I ex aequo:

Kajetan Kustra i Filip Kołacz z kl.3a

Oliwier Ważny i Miłosz Wojdat z kl.4b Wojciech Ertel i Marcel Juszczyk z kl.4c

kategoria klas V-VIII - m-ce I ex aequo:

Wiktor Jakubowski i Mateusz Miś z kl.7e

Nadia Frankiewicz i Weronika Wróbel z kl.7f


Wiele par zostało wyróżnionych. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, pracę oraz poczucie estetyki i smaku.

Szczególne podziękowania za ufundowanie nagród przekazujemy Dyrekcji szkoły oraz Radzie Rodziców SP 4. Za organizację konkursu dziękujemy paniom: Edycie Palm i Joannie Czerwczak , a za przygotowanie dekoracji - pani Marcie Trojnar oraz pani Annie Cwajkowskiej.Tygodniowi Profilaktyki towarzyszyły również konkursy. W konkursie plastycznym ,,Stop Agresji, Stop Przemocy, Stop Używkom!” nagrodzeni zostali:

miejsce I - Igor Pawlak (kl.3c)

miejsce II - Laura Gajda (kl.3a)

miejsce III - Anastazja Brodalka (kl.1d) i Jakub Wójcik-Andrzejewski (kl 1a)Pojawiły się też Skrzydła Mocy, a na szkolnym FB przez cały tydzień trwała zabawa w nominowanie. Naszą galerię Aniołów otwiera pani pedagog - Sabina Chyła, pomysłodawczyni całej akcji.

Kolaż zdjęć przedstawiających uczniów i pracowników szkoły ustawionych na tle dużych, kolorowych, malowanych skrzydeł, nad nimi napis: SP4 uskrzydla