Szukaj

English breakfast – angielskie śniadanie

Nie wszyscy wiedzą, że w Wielkiej Brytanii jada się zupełnie inne śniadanie niż np. w Polsce. Anglicy spożywają bardzo obfity i tłusty posiłek podawany zawsze na ciepło. Na talerzu nie może zabraknąć smażonych jajek (fried eggs), kiełbasek (sausages), boczku (bacon), smażonych pomidorów (fried tomatoes), fasolki w sosie pomidorowym (baked beans) oraz smażonych grzybów (fried mushrooms)! Do tego często pojawiają się tosty z dżemem, kawa, herbata lub sok. Tradycja tak bogatego śniadania w Wielkiej Brytanii sięga średniowiecza, kiedy to zamożna szlachta i arystokracja podawała ten posiłek podczas szczególnych okazji, takich jak np. polowania czy wesela. Ślub w kościele musiał się odbyć zawsze rano lub najpóźniej do południa, dlatego pierwszym posiłkiem jaki spożywała młoda para było tak zwane "śniadanie weselne".

Mimo że czasy się zmieniły, a wraz z nimi sposób odżywiania, tradycyjne śniadanie angielskie jest wciąż bardzo popularne w Wielkiej Brytanii.

Nasi uczniowie z klasy 1a i 1c postanowili pochwalić się swoimi ulubionymi śniadaniami, które - na szczęście - są o wiele zdrowsze i mniej kaloryczne :)  • Facebook Social Ikona
teams logo.png
librus_ikonka.jpg

© Copyright by SP4 Żory 2019-2020